פנג שואי

הובלת ריהוט עתיק


•    יש לך ריהוט יקר ערך להובלה?
•    מחפש חברה מנוסה בהובלת ריהוט עתיק?
•    הובלת רהיטים ישנים עם אחריות מלאה על הציוד?


הובלת ריהוט עתיק אינה הובלה רגילה. מוביל שאינו מנוסה בכך יכול לגרום לנזק משמעותי ופשוט חבל. זה לא משנה אם אתה אדם פרטי או גלריית עתיקות, אתה צריך לבחור בחברה שיודעת לעשות את זה כמו שצריך. אין תחליף לצוות ותיק ומיומן אשר עושה שימוש בציוד אריזה מתאים ובמיכשור מתקדם.

הובלת ריהוט עתיק – רגישות לפני הכל

ריהוט עתיק וישן נחשב ברוב המקרים לריהוט יוקרתי וייחודי. אם הוא נשמר כל כך הרבה שנים ועבר דורות, אז ככל הנראה שהערך שלו גבוה מאד. מה גם, שריהוט ישן עשוי מחומרים רגישים ויש להתייחס אליו בהתאם. הובלת ריהוט עתיק זו אופרציה שונה מהובלה רגילה. כדי לוודא שהריהוט נשמר, משתמשים בציוד מיוחד להובלה כמו חיישני רעידות, ציפויים עדינים וכו'. בהובלת רהיטים ישנים הצוות המוביל נדרש לערנות מוגברת בכדי לא לפגוע בתכולה ולהרוס מסורת של שנים שהריהוט הזה נשמר.

הובלת רהיטים ישנים - אריזה

כשמתעסקים בהובלות שגרתיות (כמו הובלת דירה או תכולה של משרד) משתמשים בדרך כלל בציוד סטנדרטי כמו – ארגזים, ניילון נמתח, ניילון בועות, נייר דבק וכו'. גם בהובלת רהיטים בדרך כלל מסתפקים בלצפות את הרהיט בניילון נמתח, שאריות ארגזים וניילון בועות. אבל לצורך
הובלת ריהוט עתיק, שימוש בציוד הרגיל אינו מספיק. חשוב לשים לב לפרטים קטנים ביותר. יתכן שפני השטח של הריהוט אינו עמיד ודורש מגע עדין במיוחד.

הובלת ריהוט עתיק

לקראת יום הובלת רהיטים ישנים הצוות מתכונן עם כל הציוד הרגיש הדרוש. כשהצוות מגיע לנקודה הוא בודק ומעריך מה נדרך לצורך ההובלה ואיל שיטות אריזה נכון להשתמש:

•    חפצים רגישים למגע ישיר – הצוות משתמש בכפפות, נייר משי, נייר אורז וחומרים עדינים נוספים בכדי לשמור על פני השטח משאר חומרי העיטוף.
•    בניית ארגז מיוחד – ישנם מקרים בהובלת ריהוט עתיק עבורם נדרש לתכנן ולבנות ארגז הובלה ייחודי עם הגנות פנימיות מפני זעזועים, ריפוד וכו'. ארגז רגיל לא ישמור על הרהיט ויסכן אותו.
•    רגישות לחום וקור – עץ (בעיקר ישן) או חומרים דומים עשויים להיות רגישים לטמפרטורה. הרגישות מתבטאת בהתפשטות או התעוותות. כדי להימנע מכך בהובלת רהיטים ישנים, צריך להוביל את הריהוט בתא מווסת טמפרטורה שישמור עליו בסביבה יציבה.

הניסיון עושה את ההבדל

הובלות בסגנון המדובר דורשות מומחיות רבה. אף אחד לא מעוניין שהריהוט שנשמר בקפידה שנים רבות יפגע במהלך הובלה רשלנית. ההובלה חייבת להתבצע על ידי חברה מנוסה שמחזיקה את כל הציוד והשירותים הדרושים כדי להעביר אותו מנקודה לנקודה. בחירת חברה עם ניסיון רב שנים בהובלת חפצים מיוחדים היא הבחירה הנכונה במקרה כזה. אל תתפשר על עגלה או טנדר. זה סיכון גדול מדי. תדאג שאת ההובלה יבצעו עם רכב יחודי, יקפידו על כל הפרטים הקטנים ויקחו אחריות מלאה על ההובלה. שמור על הציוד שלך לעוד שנים רבות.


מעבר דירה - טיפים והמלצות